Nazywam się Robert Springer. Jestem radcą prawnym. Moja kancelaria obsługuje przedsiębiorców oraz sektora publiczny i komunalny.

Zaufało mi wiele firm i instytucji, buduje z nimi trwałe relacje, poznaje ich biznes, organizację, ludzi. Taki model współpracy, przekonuję się od lat, jest optymalny.

Dla moich Klientów ważne jest to, że mam doświadczenie. Ponad 20 lat w branży, setki procesów sądowych, transakcji, negocjacji, wspierania w trudnych i ryzykownych decyzjach biznesowych.

Moje doświadczenie to Państwa bezpieczeństwo i spokojne funkcjonowanie.


O Mnie


Jestem radcą prawnym od ponad 20 lat. Stałym mediatorem sądowym.

Moja kancelaria prowadzi obsługę prawną m.in. Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie (w czołówce największych BS-ów w Polsce) a także firm branży budowlanej, handlowej, produkcyjnej, usług publicznych (wodociągi, gospodarka odpadami). Jestem ekspertem Centrum Prasowego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, w zakresie prawa bankowego.

Jestem też mediatorem sądowym Sądu Okręgowego w Gdańsku w sprawach gospodarczych, cywilnych i rodzinnych. Specjalizuję się w sporach na tle kontraktów handlowych, procesów inwestycyjno-budowlanych, sporów z bankami - a także w sprawach rodzinnych w konfliktach na tle alimentów, kontaktów z dziećmi i podziału majątku.


Jak działam

W jakich obszarach wspieram swoich klientów?

Zabezpieczenie prawnych aspektów funkcjonowania firmy. Przygotowywanie i opiniowanie umów. Tworzenie regulacji wewnętrznych. Kontrakty. Ocena skutków podatkowych. Obsługa władz i organów spółki. Sprawy pracownicze. Windykacja. Procesy sądowe. Negocjacje. RODO. Przekształcenia.

Jak wygląda współpraca?

Staram się dostarczać szybko, jasnych, zrozumiałych rozwiązań. Zapewnić klientom komfort funkcjonowania, tak by mogli skupić się na biznesie. Podejmować decyzję bez obaw o ich zgodność z prawem. W szybko zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej po prostu trzeba być na bieżąco. Dostarczam moim klientom informacji o planowanych zmianach, które ich dotyczą.
Nie obawiam się dyspozycyjności. Elastyczności. Szybkości. Konkretów.

Jak wygląda komunikacja?

Osobiście, zdalnie lub przez mojego asystenta prawnego. Wizyty u klienta są uzgadniane w zależności od potrzeb.

Gdzie świadczę usługi?

Obsługa prawna w zależności od potrzeb klienta : w siedzibie klienta lub kancelarii. Mediacje odbywają się w Gdańsku lub Kwidzynie – a także on - line.

Ile kosztuje obsługa prawną ?

Obsługę prawną rozliczamy stałym miesięcznym ryczałtem, bez względu na nakład pracy – ryczałt minimalny: 1500 plus VAT. Nie stosuje stawek godzinowych.

Ile kosztuje mediacja ?

Orientacyjne koszty całej sesji mediacyjnej trwającej do 3 godzin:
- mediacje gospodarcze - 500,00 zł plus 23%VAT od każdej ze stron
- mediacje pozostałe (m.in. alimenty, ustalenie kontaktów z dzieckiem) - 300 plus 23%VAT
od każdej ze stron.

- mediacje konsumenckie – 600 zł plus 23% VAT obciąża przedsiębiorcę, konsument nie ponosi opłaty

Szczegółowa ofertę przedstawiam na zapytanie Klienta.

Mediacje


Mediacje właściwie (prawie) we wszystkim są lepsze od załatwienia sprawy w sądzie. Dlatego zostałem mediatorem sądowym i mediacje mają dla mnie głęboki sens. Są tańsze. Oszczędzają czas i nerwy. Na wyrok możecie Państwo czekać latami, dosłownie. Ugodę mediacyjną możecie Państwo zawrzeć jutro.

Jakie sprawy mediuje ?

Specjalizuję się w mediacjach dla biznesu, na tle roszczeń z kontraktów, opóźnień w płatnościach, sporów korporacyjnych i pracowniczych.
Zajmuję się też mediacjami rodzinnymi o alimenty, kontakty z dziećmi i sporów na tle podziału majątku.
Mediuję spory pomiędzy biznesem a konsumentami, w szczególności na tle umów z bankami (kredytu frankowe, wyłudzania internetowe, kredyt darmowy).

Dlaczego warto mediować ze mną?

Posiadam dość unikatowe połączenie kompetencji prawnych i bardzo praktycznych umiejętności:
- ponad 20 lat praktyki jako radca prawny dla biznesu, wcześniej (10 lat) także w sprawach rodzinnych - prawnik procesowy (rozwody, podziały majątku, kwestie opieki),
- uczę ludzi komunikacji jako trener komunikacji, stosuje nowoczesne techniki komunikacji m.in. Nonviolent Communication (NVC), jestem mediatorem według tej metody.
- moją pozaprawniczą pasją jest praca z ludźmi, prowadząc warsztaty i grupy rozwojowe dla mężczyzn i par chcących uczyć się komunikacji, posiadam kompetencję zarządzania silnymi emocjami
- Jestem mediatorem sądowym przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku

Jestem mediatorem Centrum Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.

Jak przebiega mediacja?

Mediacje odbywają się w gabinecie w Gdańsku lub Kwidzynie lub on -line, albo w innym miejscu. Jeżeli istnieje potrzeba przekonania do mediacji drugiej strony, podejmuję się tego jako mediator po opłaceniu opłaty konsultacyjnej 250 plus 23%VAT. W razie zgody odbywamy wspólne spotkanie mediacyjne lub on – line

Jako mediator proponuję indywidulane sesje mediacyjne poprzedzające potencjalnie trudne mediacje.

Mediacje są dobrowolne i każda ze stron może w każdej chwili je przerwać. Jeśli strony dojdą do porozumienia, w razie potrzeby sporządzam dokumenty mediacyjne i składam wniosek o zatwierdzenie ugody przez sąd, przez co ma ona moc wyroku sądu, a zakresie wykonalnym nadaje się do egzekucji komorniczej.


Referencje

Doświadczenia zbierałem przez 20 lata na salach sądowych i w kontaktach biznesowych moich klientów. Możesz oczekiwać ode mnie profesjonalizmu i jakości w działaniu. Klienci to doceniają.
 • Zenon Kośmiński
  Jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Prawnicy kancelarii są dla nas zawsze dostępni, otrzymujemy od nich zawsze szybką i konkretną pomoc. Rekomendujemy kancelarię prawną mec. Springera jako partnera prawnego dla przedsiębiorców.
  Zenon Kośmiński
  Prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Sp.z o.o.
 • Edward Dziedzic
  Profesjonalizm i doświadczenie zespołu kancelarii w połączeniu z przystępnymi kosztami ich usług, przekonują nas, że wybraliśmy dobrze. Z przyjemnością rekomendujemy kancelarię prawną mec. Springera.
  Edward Dziedzic
  Wiceprezes PPH Dawid sp. z o.o.
 • Rafał Borsuk
  Kancelaria prawna Springer doradzała nam m.in. W sprawie wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa do naszej spółki. Sprawne i profesjonalne podejście do tematu, sprawiło, że współpracujemy z nimi do dzisiaj.
  Rafał Borsuk
  Wspólnik RS OIL R.Borsuk, S.Najda s.j.
 • Bożena Pochwatka-Kopoczyńska
  Moja współpraca z mec. Springerem w ramach obsługi prawnej PKO bp s.a., pozwala mi polecić go jako wiarygodnego i zaangażowanego partnera, świadczącego pomoc prawną na wysokim poziomie.
  Bożena Pochwatka-Kopoczyńska
  Departament prawny PKO BP s.a.
 • Jacek Wilke
  Cenimy sobie ich zaangażowanie i pomoc w bezpiecznym funkcjonowaniu naszego przedsiębiorstwa. Z przyjemnością rekomendujemy zespół prawników kancelarii jako doświadczonych profesjonalistów i rzetelnych partnerów.
  Jacek Wilke
  Prezes PWK Kwidzyn sp. z o.o.
 • Irena Kopik
  Kancelaria zabezpiecza wszystkie prawne aspekty funkcjonowania naszego banku. Mając u boku takiego partnera, mamy poczucie, że jesteśmy w dobrych rękach.
  Irena Kopik
  Prezes Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie
 • Wojciech Zieliński
  Cenię zaangażowanie kancelarii w sprawy naszej firmy i dobrze oceniam fachowość jej zespołu. Współpracując z kancelarią możemy czuć komfort w stale zmieniających się warunkach prawnych prowadzenia biznesu. Koszty obsługi oceniam jako konkurencyjne.
  Wojciech Zieliński
  Prezes Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Zielińscy
 • Rafał Ostrowski
  Mec. Robert Springer m.in. Przygotowywał dokumentację i doradzał nam przy, zakończonej sukcesem, komercjalizacji Galerii Handlowej Kopernik. Zasługuje on na naszą rekomendację.
  Rafał Ostrowski
  Prezes Zarządu Iglotech sp. o.o.
 

JESTEM TEŻ NA: