facebook

Nasz dzienne posty

dobrt prawnik kwidzyn

Likwidacja firmy – czy można uniknąć podatku VAT od remanentu likwidacyjnego ?

  • springer
  • 0
  • Gru 05, 2018

Czynni podatnicy VAT muszą składać urzędowi skarbowemu zgłoszenie VAT-Z powiadamiające o zaprzestaniu wykonywania czynności opodatkowanych oraz sporządzić remanent likwidacyjny (art. 14 ust. 5 ustawy o VAT).

Remanent obejmuje zakupy, przy nabyciu których przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT, nawet jeżeli przedsiębiorca z tego prawa po prostu nie skorzystał. Stworzona na potrzeby podatku od towarów i usług Inwentura obejmie więc: (1) towary handlowe i materiały, (2) środki trwałe i (3) wyposażenie.

Read More