facebook

Blog

W obszarach naszej praktyki jesteśmy na bieżąco. Komentujemy ważne zmiany w prawie i orzeczenia sądów.

Mecenas Jerzy Kozdroń, na liście 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

Mecenas Jerzy Kozdroń, na liście 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

 • springer
 • 0
 • Jan 27, 2016
 • W piątej edycji Rankingu najbardziej wpływowych prawników w Polsce,organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, znalazł się mecenas Jerzy Kozdroń (pozycja16)

  Jak wskazaują autorzy rankingu to właśnie efekty jego działań, jako wiceministra sprawiedliwości, odczują zwykli obywatele.

  "Chwalona nowelizacja prawa spadkowego ograniczająca możliwość dziedziczenia długów to jego zasługa. Tak samo jak prawo restrukturyzacyjne, które powinno uratować wiele firm, a tym samym etatów.

  Czuwał również nad zmianami w upadłości konsumenckiej, która śmiało mogłaby pretendować do miana najlepiej funkcjonującej nowelizacji w ostatnich latach. W trakcie prac nad ustawami Kozdronia można było poznać po otaczającym go zwykle wianuszku ekspertów. „Jak są mądrzejsi ode mnie i chcą mi pomóc, to mam udawać, że jestem we wszystkim najlepszy?” – mówił skromnie, gdy ktoś o tym wspominał. Dał się poznać jako jeden z niewielu polityków, którzy potrafią przyznać rację opozycji, a pokłócić się z parlamentarzystami własnej frakcji. Dla niego zawsze kluczowe były kwestie merytoryczne"  - stwierdzają autorzy rankingu.

  Mecenas Jerzy Kozdroń wznawia praktykę w naszej kancelaria z dniem 1 marca 2016 r.

   

   

Dodaj komentarz